Paprika: Solidní hummus a nejlepší falafel v Praze

Bistro Paprika - Veganský falafel, hummus, shawarma a další pokrmy

Nechci příliš plýtvat při hodnoceních slovem nejlepší, ale můj názor na to, kde mají nejlepší falafel v Praze, sdílí na internetu více stránek, takže na tom asi něco bude. Tím skvěle hodnoceným podnikem je bistro Paprika, které sídlí v Rumunské ulici, nedaleko I.P. Pavlova.

Ať si tam z jednoduchého menu vyberete cokoliv, jídlo vám na stole nebo připravené na cestu přistane rychle a hlavně vám bude zaručeně chutnat.

Krásný křupavý falafel anebo veganskou shawarmu si můžete dát v pita chlebu, tortille anebo vynikajícím laffa wrapu alias lavaši. Dovnitř si pak vyberete ještě zeleninu a případně tahini nebo hummus a máte hotovo. Jenom dávejte pozor, ne všechny varianty jsou veganské.

Stejně můžete postupovat i v případě hummus talíře, kde si hummusu samozřejmě užijete víc, a navíc si můžete k tomu vybrat i veganskou shakshuku.

V nabídce jsou i další klasiky jako salát tabbouleh, baba ganoush, baklawa nebo jerusalemský bagel. Nezkoušel jsem zdaleko všechno, protože mi uhranul už samotný falafel, ale na doporučení příjemné obsluhy bych neváhal zkusit kteroukoliv ze jmenovaných pochoutek.

Kontakty:

Web | Facebook

Adresa: Rumunská 16, 120 00 Praha 2