Cross Club: Pražská legenda vychází veganům vstříc

Holešovický Cross Club je legendární podnik, ale nikdo o něm v minulosti nejspíš nijak zásadně neuvažoval ve spojitosti s veganstvím. Pokud jste o něm nikdy dřív neslyšeli, ohromí vás svým interiérem i exteriérem, bohatou hudební i kulturní nabídkou na několika stagích, dvoře, stylové venkovní terase, kavárně a tak dále. V letní sezóně pořádají také street food festivaly, které nejsou čistě veganské, ale určitě tam nebude vegan o hladu.

A dokonce se v Crossu kromě pravidelných street food festů organizují i vegan street food a vegan burger festy. Že Cross Club s vegany stoprocentně počítá a jde jim s nabídkou naproti, vám definitivně dojde, když se podíváte do jejich menu a zjistíte, že se vám nesnaží „zavřít hubu“ dvěma jídly bez masa. Naopak značná část jejich menu je veganská a můžete se tak těšit na vynikající hummus, falafel, cizrnový a pohankový burger, veganskou pizzu nebo black bean hummus, který je u mě zatím top.

Neochutnal jsem ještě všechno, ale black bean hummus mě naprosto nadchnul a falafel s hummusem je taky parádní. Příležitostí se trochu zkulturnět je v Crossu ale spousta, takže nepochybuju, že postupně v Crossu ochutnám všechny vegan jídla. Dávám palec nahoru, keep it vegan, a vy jim určitě taky běžte zvednout poptávku po veganské části menu.

Kontakty:

Web | Facebook

Adresa: Plynární 1096/23, 170 00 Praha 7