Forkys: Veganský fast food s naprosto top kebabem

Veganské bistro Forkys (Praha)

Původně brněnské a necelý rok už i pražské bistro Forkys je mezi vegany rozhodně zavedený pojem. Z mnou doporučených podniků je tenhle asi nejmenším tajemstvím. Ale každý se o něm někdy musel dozvědět poprvé, tak proč se o něm nezmínit teď a nedoporučit dalším, kteří o něm ještě neslyšeli. Takhle vymakaných veganských fast foodů totiž zas tak moc není.

Forkys jsem poprvé navštívil v Brně ještě na staré adrese, teď už sídlí ve větším naproti výčepu Na stojáka, který hlavně v letní sezóně určitě stojí taky za návštěvu. Od první návštěvy mi tohle místo přišlo jako jasná tutovka, kde se najím vždycky bezvadně a otevření pražské pobočky mě v tom jenom utvrdilo. Zásadní rozdíl mezi pobočkami je v tom, že v Brně mají kromě stálého menu i denní nabídku, jinak je menu obou poboček z drtivé většiny stejné.

Co je tedy pro mě na Forkys největší tahák? Široký výběr a precizní zpracování fast foodových, či junk food, klasik. Nepřekvapí, že ke každé z nich si můžete vzít do meníčka bramborové a batátové hranolky s parádním dipem (za mě určitě spicy). Ať už si vyberete některý z burgerů, hot dog nebo jinou dobrotu, určitě nebudete zklamaní, jasný král nabídky je ale podle mě kebab wrap. A málokdy zkouším i něco jiného, protože vím o místech, kam zajít na famózní burger, burrito nebo falafel, ale vegan kebab? Ten od Forkys u mě zatím žádný netrumfnul.

Kontakty:

Web | Facebook (Praha) | Facebook (Brno)

Provozovna Praha

Adresa: Veleslavínova 93/10, 110 00 Praha

Provozovna Brno

Adresa: Jakubské náměstí 109/1, 602 00 Brno