Waipawa: Super české klasiky ve veganském provedení

Veganská restaurace Waipawa (Praha - Letná)

Česká kuchyně je prostě klasika, kterou jsem si nejen já zamiloval už od dětství. Tak například za celý život jsem nepoznal nikoho, komu by nechutnala svíčková. A přestože mě doma, co si tak vzpomínám, do masa spíš nutili (abych ho po cca 20 letech zase přestal jíst), neznamená to, že si nedám rád občas nějakou tu českou klasiku ve veganském provedení. Pokud jste na tom stejně, měli byste zajít do pražské restaurace Waipawa.

Kdykoliv se někdo ve veganských skupinách na Facebooku ptá, kam zajít na nejlepší veganskou svíčkovou, vždycky se najde někdo, kdo dotazujícího se pošle právě tam. A po mojí zkušenosti, bych to rozhodně nikomu nevyvracel, mají jí fakt skvělou. Zrovna tak vynikající má Waipawa v nabídce ale i sojový guláš s bramboráčky nebo veganský smažák. A musím dodat, že smažák jsem předtím, než jsem se stal veganem, fakt moc nemusel. Ale na tomhle jsem si fakt pošmáknul, i když uznávám, že pro někoho to může být bizarní záležitost. To je ale i „normální“ smažák.

Jinak ještě stručně k restauraci dodám, že prostředí je příjemné a ceny i obsluha jsou v pohodě, ale zdaleka nejvíc jsem si opakovaně pochvaloval jídlo. A tak to má být.

Kontakty:

Web | Facebook

Adresa: Šmeralova 12, 170 00 Praha 7